Bloki programowe


Zastanawiasz się do jakiego bloku powinien trafić twój punkt programu? Chcesz wiedzieć jakiego typu atrakcje będzie oferował każdy z bloków programowych? Jesteś w dobrym miejscu. Poniżej zwięzłe opisy bloków programowych jakie szykujemy dla Was na tegorocznym Coperniconie.

Blok Sesji RPG

Sesje RPG to świetny sposób na rozrywkę. Pobudza wyobraźnię, uczy zaradności i podejmowania decyzji, lecz mimo to czasem trudno nam znaleźć chętnych do zabawy. Dlatego właśnie poświęcamy im na Coperniconie szczególną uwagę.

Aby ułatwić Graczom znalezienie Mistrzów Gry i odwrotnie, uruchomiliśmy erpegową strefę integracyjną. Jest to miejsce spotkań, którego nadrzędnym celem jest umożliwienie Wam przeżycia niepowtarzalnych emocji. Strefa daje Wam możliwość nie tylko zapisania się na zgłoszone wcześniej sesje, ale również zaproponowania własnej niepowtarzalnej przygody. Przebywając w strefie zawsze możecie liczyć obecność kompetentnej osoby, która zrobi co może aby odpowiedzieć na Twoje pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Opiekun bloku:   Piotr Phellem Lemański   piotr.lemanski@copernicon.pl
Blok larp

Larpy to wyjątkowa forma – łączy bowiem grę z teatrem improwizowanym. Podczas rozgrywki możesz wcielić się w różne postaci: zabójcę chcącego przejść na emeryturę, femme fatale manipulującą mężczyznami do własnych celów, księcia pragnącego przejąć tron czy wiedźmina z dylematami moralnymi. Fantasy, post-apo, sci-fi – wszystko to w bloku larpowym Coperniconu.

Jeśli nie masz doświadczenia w larpowaniu – nic nie szkodzi. Znajdą się także i gry dla Ciebie. Poza samymi grami możesz wziąć także udział w prelekcjach i warsztatach, z których dowiesz się jak napisać własną grę, jak przygotować strój i charakteryzację, a także co piszczy w larpowym światku.

Opiekun bloku:   Bartek Piotrowski   bartosz.piotrowski@copernicon.pl
Blok popularnonaukowy

Blok naukowy to kwintesencja wszystkiego, co chciałeś zobaczyć lub usłyszeć w szkole, lecz nie mogłeś lub bałeś się o to zapytać – od historii, poprzez chemię, fizykę i najnowsze technologie, na polityce kończąc. Pokazy, panele i prelekcje poprowadzone przez zarówno zawodowców, jak i utalentowanych entuzjastów, z lekkością zaprezentują Ci tematy, które usypiały Cię na lekcjach.

Opiekun bloku:   Mikołaj Trawiński   mikolaj.trawinski@copernicon.pl
Blok popkultury

Jak co roku, blok popkulturowy dostarczy mnóstwa ciekawych prelekcji i spotkań z interesującymi osobami. Seriale znane i niszowe nie będą miały przed nami tajemnic, omówimy wszystkie filmowe nowinki i pogadamy o starych, kultowych produkcjach. Do naszej dyspozycji będą eksperci ds. pasji nerdów i geeków, autorzy znanych i lubianych blogów o popkulturze, oraz prawdziwa bomba – cała sala poświęcona wyłącznie komiksowi. Marvel? DC? Co tylko zechcecie!

Opiekun bloku:   Izabela Noskowska   izabela.noskowska@copernicon.pl
Czytelnia RPG

Czytelnia RPG jest miejscem, gdzie każdy może przyjść, by zażyć chwili relaksu przy lekturze podręczników RPG – zarówno tych bardziej popularnych jak D&D, jak i tych mniej znanych. W każdej wolnej chwili konwentu można tu choć na chwilę przenieść się w świat dzielnych wojowników, smoków, i porwanych przez nie dziewic.

Tutaj przyjmujemy także zgłoszenia sesji, a uczestnicy mogą się zapisywać na sesje RPG i LARP-y.

Opiekun bloku:   Sebastian "Maskon" Tauer   sebastian.tauer@copernicon.pl
Blok gier karcianych

Witajcie planeswalkerzy, szlachcice i hakerzy! Jeśli jesteście na Coperniconie, to koniecznie musicie zajrzeć do naszej sali. Znajdziecie tu turnieje w najpopularniejsze gry karciane w Polsce: Magic: the Gathering, Veto i Android: Netrunner. Jeśli do tej pory nie wiece o co chodzi, to nic! Przygotowaliśmy dla Was także miejsce do nauki gry i różne warianty gry do spędzania czasu ze znajomymi. W programie turnieje, rozgrywki, nauka gry oraz prelekcje.

Opiekun bloku:   Jerzy Sikorski   jerzy.sikorski@copernicon.pl
Blok konkursowy

Blok w którym możesz sprawdzić swoją wiedzę na różnorakie tematy. Myślisz, że znasz dobrze świat swojej ulubionej książki, serialu a może gry? Przekonaj się! Na zwycięzców czekają nagrody!

Opiekun bloku:   Bartosz Kęsicki   bartosz.kesicki@copernicon.pl
Sala komiksowa (wchodzi w skład bloku popkultury)

Lubisz czytać historie obrazkowe ze wszystkich gatunków i krajów ? Chciałbyś się czegoś o nich dowiedzieć i o nich podyskutować? Może zacząć z nimi przygodę? Interesujesz się superbohaterami? Z zamiłowaniem oglądasz adaptacje komiksowe adaptacje lub grasz w gry oparte na komiksach? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedź brzmi tak, to blok komiksowy jest dla ciebie.

Opiekun bloku:   Radosław Szalek   radoslaw.szalek@copernicon.pl
Blok planszówkowy / Gamesroom

Gry planszowe stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju. Gry takie jak Monopoly i Chińczyk ustępują miejsca nowocześniejszym grom planszowym, które oferują graczom rozrywkę na wielu różnych poziomach. Na Coperniconie nie zabraknie oczywiście wypożyczalni, z ogromną ilością gier planszowych. Tytuły popularne, nowości, gry dla dzieci etc czekają na graczy wszelkiej maści. Poza wypożyczalnią w blok gier planszowychPojawią się także prelekcje, konkursy i turnieje. Każdy fan gier planszowych znajdzie coś dla siebie!

Opiekun bloku:   Grzegorz Laskowski   grzegorz.laskowski@copernicon.pl
Sala animacji zachodnich

Jeśli jesteś fanem kosmicznych kryształków, kolorowych, magicznych kucyków, władających żywiołami nastolatków, lub pary bliźniaków odkrywających tajemnice małego miasteczka w stanie Oregon, jest szansa, że znajdziesz tu coś dla siebie.

Opiekun bloku:   Wojciech Mindak - Grabowski   wojciech.mindak-grabowski@copernicon.pl
Blok RPG

Przyjdź do komnat tajemniczego liceum położonego w samym sercu starożytnego miasta  by podzielić się swoim doświadczeniem z zakresu RPG. Zapraszamy na prelekcje, panele, warsztaty, które pozwolą Ci pogłębić wiedzę i wymienić się spostrzeżeniami, zostać wytrawnym graczem, a może i odkryć w sobie talent mistrza gry.

Opiekun bloku:   Bartłomiej Bartczak   bartlomiej.bartczak@copernicon.pl
Blok Gier Elektronicznych

Jeśli rozbolała Cię ręka od trzymania pada, albo znudziło Ci się stukanie w klawiaturę, zapraszamy do prelekcyjnego bloku gier video. Czekają na Ciebie świetne prezentacje dotyczące znanych i lubianych produkcji. Stoją za nimi zarówno  zaproszeni goście o imponującym dorobku w branży, jak i twórcy programu z całej Polski, z których pelekcjami warto się zapoznać. U nas macie szansę posłuchać i podyskutować o nowościach i ponadczasowych hitach branży gier elektronicznych. Wiedźmin? Mario? Mortal Combat? A może Pokemon GO?

Opiekun bloku:   Karol Roger Falewicz   karol.falewicz@copernicon.pl
Videoroom / konsolówki

Jesteś wytrawnym graczem i fanem konsoli? A może dopiero chcesz poznać ich możliwości i wypróbować swoje umiejętności w grze? Dobrze trafiłeś! Tutaj znajdziesz miejsce, by zagrać na Playstation, XBoxie czy Wii. Możesz też spróbować swoich sił w Osu!, Guitar Hero czy Ultra Star. Dla osób spragnionych rywalizacji przygotowane są turnieje z nagrodami. Zapewniamy godziny dobrej rozrywki!

Opiekun bloku:   Mateusz Drabowicz  
Blok literacki

Twój najgorszy koszmar to z niewyjaśnionych powodów opustoszałe regały twojej biblioteczki? Rozważałeś zerwanie znajomości w związku z nieoddanym tomem lub pozaginanymi rogami? Traktujesz bohaterów ulubionych powieści jak członków rodziny?

Jeżeli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to coperniconowy blok literacki jest miejscem dla Ciebie: spotykaj ulubionych autorów, wymieniaj się książkami, dziel się wiedzą i miłością do literatury z innymi molami książkowymi.

Opiekun bloku:   Marta Dąbrowska   marta.dabrowska@copernicon.pl
Blok azjatycki

Blok dla sympatyków kultury azjatyckiej, a także dla tych chcących posmakować nutki orientu. Manga i Anime nie jest Ci straszne? A Manhua i Manhwa? Lubisz pląsać w rytm muzyki, wypróbuj jpop&kpop. Nie znasz jeszcze azjatyckich dram. To blok dla Ciebie,  zacznij odróżniać  kdramy, jdramy czy lakorny. Poznaj Azję poprzez doświadczenia wielu podróżników i autorów książek.

Opiekun bloku:   Kamil Kuśmierek   kamil.kusmierek@copernicon.pl
Cosplay

Blok, który pozwoli wam wcielić się nie tylko mentalnie w wasze ulubione postaci ale również da możliwość stworzenia ich strojów! Unikalna wiedza nabyta naszych prelegentów przekazana w najbardziej przystępny sposób to coś czego szuka się albo ze świecą albo…w bloku cosplayowym! Każdy znajdzie tu temat dla siebie: od raczkujących cosplayerów przez średniio doświadczonych po tych, którzy nie raz sięgali po wysokie podia! W bloku również będą uczestniczyli nasi jurorzy cosplayowi.

Opiekun bloku:   Ewa Jarzyna   cosplay@copernicon.pl