Dla uczestników Coperniconu przygotowaliśmy w tym roku dwie szkoły noclegowe oraz atrakcyjne ceny w kilku zaprzyjaźnionych lokalach gastronomicznych. Zapraszamy do zapoznania się z mapą Google na której oznaczyliśmy dla Was wszystkie te lokacje oraz z ich szczegółowymi opisami poniżej.

NOCLEGI


Na uczestników Coperniconu posiadających pełną akredytację (nie ma znaczenia czy jest to wejściówka darmowa, konkursowa, kupiona w preakredytacji czy na miejscu) czeka miejsce w jednej z dwóch szkół noclegowych.

gim21423167_463866927000944_247705837_n

Gimnazjum numer 21 znajduje się przy ulicy Gustawa Morcinka 13. Znajduje się ono około 15 minut spacerem od terenu konwentu jednak oferuje uczestnikom bardzo dużo przestrzeni oraz co najważniejsze kontenery prysznicowe. W znajdującej się nieco bliżej, bo przy ulicy Wielkie Garbary 9, Szkole Podstawowej nr 1 również czekają na Was miejsca sypialne jednak tutaj nie będzie dostępu do pryszniców i w celu zażycia gorącej kąpieli trzeba się będzie niestety przespacerować do Gimnazjum 29. Pamiętajcie, że w obu sleeproomach nie ma łóżek ani materacy – konieczne jest zabranie ze sobą przynajmniej karimaty i śpiwora! I ręcznik, nie zapominajcie o ręczniku.

Osoby potrzebujące nieco więcej prywatności lub wygody mogą poszukać miejsca w jednym z pobliskich akademików – w bezpośrednim sąsiedztwie starówki znajdują się Domy Studenckie 2, 3, 4,5  oraz 6 – kontakt do nich znajdziecie bez problemu, jednak z miejscem bywa różnie, zwłaszcza że rok akademicki za pasem. Chętni mogą też skorzystać z oferty dziesiątek toruńskich hoteli i hosteli – wystarczy wpisać w google hasło „Nocleg Toruń” lub „nocleg Toruń centrum” – baza noclegowa na starówce jest naprawdę bogata, każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.


WYŻYWIENIE

Wiadomo, konwent konwentem ale jeść trzeba. Specjalnie dla was przygotowaliśmy specjalną ofertę aż sześciu różnorodnych lokali gastronomicznych w których zjecie czego dusza zapragnie – od kuchni orientu, przez pierogi, makarony, ciasta aż po kanapki, a wszystko to nie ruszając się ani na krok ze starówki. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych partnerów:

royal_india_logo
Royal India czyli orientalny smak na wyciągnięcie ręki. Ta usytuowana przy ulicy Prostej 19 restauracja indyjska nakarmi uczestników Coperniconu dając Wam aż 20% rabatu na całe menu.

OdDechy_DoDechy_Logo_Nowe Lubicie wypić dobrą kawę, przegryźć kanapkę i przy okazji poczytać książkę? Od Dechy do Dechy czyli unikalne połączenie antykwariatu, kawiarni, sokarni i kanapkarni to zdecydowanie miejsce dla Was. Lokal ten odnajdziecie przy ulicy św. Ducha 8/10.

makaroneria-logo-03Podobno nie mówi się makaron tylko pasta. Jakkolwiek tego nie nazwiesz w Makaronerii zjesz po prostu pysznie i na każdą kieszeń – sycące potrawy z makaronu zaczynają się tam dla Was już od 10 zł za naprawdę dużą porcję.  Zapraszamy pod adres Most Pauliński 12.

logo piccolo
Co jest lepszego niż pizza? Domowa pizza na grubym cieście wypiekana tradycyjnymi metodami, i to za mniej niż 10 zł, również na wynos. Brzmi dobrze? Zapraszamy uczestników na ulicę Prostą 20 do Pizzerii Piccolo.

Print
Jeśli lokal nazywa się Weź Zjedz to już wiesz, że nie masz innego wyjścia. Chrupiące, sycące pierogi z różnymi nadzieniami, zawsze ciepłe i zawsze od ręki czekają na uczestników Coperniconu w cenie 13 zł za 6 sztuk. Warto zajrzeć na ulicę Szeroką 32B.

logo_cukiernia_sowa_srodek_marginesy
Cukiernia Sowa usytuowana przy rynku Staromiejskim 4 daje Wam aż 15% rabatu na wszystkie swoje przepyszne produkty. Tylko pamiętajcie – nie samym ciastem człowiek żyje, ale bez obaw, mają też restaurację i kawiarnię – dla każdego coś pysznego.