NON-PROFIT ZONE


non_profit

Niezwykle miło jest nam poinformować, że w tym roku na Coperniconie znajdzie swoje miejsce również strefa non-profit.  Na czym polega ta inicjatywa? To zapoczątkowana i z sukcesem prowadzona przez wiele innych imprez fantastycznych akcja polegająca na udostępnieniu darmowej, niekomercyjnej przestrzeni wystawienniczej wszystkim podmiotom, organizacjom, imprezom i instytucjom mającym coś wartościowego do powiedzenia i przekazania. Zapraszamy do zapoznania sie ze stoiskami inicjatyw które pojawią się w tym roku:

pykon

Pyrkon to organizowany w Poznaniu festiwal dla miłośników szeroko pojmowanej fantastyki, organizowany przez Klub Fantastyki „Druga Era”. Początkowo był to niewielki konwent, jednak pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę i od tego czasu Pyrkon nieustannie się rozwija, z roku na rok przyciągając coraz więcej fanów. Dziś jest on największym Festiwalem Fantastyki w Polsce i jednym z największych w Europie! W związku z rosnącą liczbą uczestników od 2010 roku odbywa się on na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W 2016 roku Pyrkon odwiedziło ponad 40 000 osób. Obecnie trwają już przygotowania do XVII edycji festiwalu!

logo-czarne

East Games United to święto dla wszystkich fanów gier wideo, e-sportu, fantastyki i szeroko pojętej popkultury. Impreza, organizowana cyklicznie w Białymstoku, zdążyła już zyskać status kultowej wśród lokalnych entuzjastów elektronicznej rozrywki. Tegoroczna edycja odbędzie się 20-21 listopada na kampusie Uniwersytetu w Białymstoku, będzie obejmowała 3 wydziały na których odbędą się atrakcje związane z e-sportem, fantastyką i targami pracy. Wejście na naszą imprezę będzie darmowe. Strefa expo, gry planszowe, bitewne, muzyczne, mnóstwo turniejów, konkursów, ciekawych prelekcji oraz niesamowitych gości, to wszystko już podczas EGU2016!

kapitularz-2016-banner

Kapitularz jest łódzkim festiwalem fantastyki, w aktualnej formie odbywającym się od 2012 roku, organizowanym przez fundację Fantastyczne Inicjatywy. Zgroza, horror, urban fantasy – tak najlepiej podsumować motyw przewodni Kapitularza, ale łódzki festiwal to także cyberpunk, steampunk, klasyczne fantasy magii i miecza, space opera, słowem – Fantastyka przez wielkie F rozbita na dwanaście obszernych nitek programowych oraz wiele atrakcji dodatkowych.

logo-df_250x250_p

Prawdziwy zamek z lachami, punkty programu w przypałacowym parku, niepowtarzalna atmosfera – to wyróżnia na krajowej mapie konwentów wrocławskie Dni Fantastyki. Kolejna edycja odbędzie się w dniach 7-9 lipca 2017 roku, a jej hasłem przewodnim będą „Superbohaterowie”.

logo-wektor-czarny

Bykon jest konwentem będącym owocem współpracy ludzi zaangażowanych w fandomy najbliższej okolicy Bydgoszczy. Impreza jest przeznaczona dla każdego! Fantastyka, sci-fi, Star Wars, kultura Japonii, manga i anime, My Little Pony, komiksy, larpy, planszówki – wybór jest ogromny! To idealny konwent, aby posłuchać o swoich zainteresowaniach i odkryć nowe. Co więcej jest to impreza mała, klimatyczna, a jej głównym założeniem jest integracja fandomów. Druga edycja planowana jest na wiosnę 2017 roku, już teraz zapraszamy!

zjava-logo

ZjAva to warszawski konwent nastawiony na gry bez prądu. Jeśli jesteś fanem planszówek, karcianek, rpgów czy larpów, znajdziesz u nas coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy każdego, kto chciałby spróbować naszego hobby, a nie wie, jak zacząć. Oferujemy GamesRoom czynny bez przerwy, strefę prototypów gier, dziesiątki sesji i larpów, turnieje i konkursy. Przyjdź na ZjAvę i zagraj!

logo-bez-obwodki

Zapraszamy na drugą edycję Konwentu Ruda Mithrilu „W kopalniach Morii”. W dniach 28 i 29 stycznia 2017 roku, będziecie mogli wziąć w największym konwencie fantastyki na Górnym Śląsku i dołączyć do dzielnych górników, aby znaleźć własne rudy mithrilu. A skoro nie samymi rudami (rudymi??) krasnolud żyje, przygotowujemy dla was uciechy, które rozradują każde krasnoludzkie serce:  panele tematyczne, poświęcone różnym gałęziom fantastyki,  prelekcje i wykłady zaproszonych gości,  sesje RPG, games-room, stoiska wystawców, konkurs cosplay i wiele, wiele innych! Przybądźcie tłumnie 🙂

pp_logo wybrane

Copernicon to nasz ulubiony konwent, dlatego nie mogło nas na nim zabraknąć! W tym roku przygotowaliśmy niespodziankę: nasi najlepsi prelegenci i Mistrzowie Gry poprowadzą dla was kilkanaście godzin warsztatów i gier. Wypatrujcie atrakcji oznaczonych jako „Grupa Twierdza”, a na stoisko wpadajcie, by wziąć udział w konkursach i porozmawiać z ulubionymi wychowawcami!